fbpx

WIERZBICKI

  /  Nasze porady   /  KOLAGEN

KOLAGEN

Kolagen powszechnie nazywany jest białkiem młodości, dlatego też ściśle powiązany jest utrzymywaniem jakości skóry, włosów oraz paznokci. Mówiąc o właściwościach kolagenu, nie można pominąć jego dobroczynnego wpływu na układ immunologiczny, kostny, stawowy oraz krwionośny.

Kolagen to związek, który należy do grupy białek fibrylarnych stanowiące główny składnik substancji międzykomórkowej w organizmach żywych. Kolagen jako związek budulcowy pełni wiele ważnych funkcji. Jednym z najważniejszych zadań kolagenu jest utrzymywanie integralności strukturalnej, a także
zapewnienie sprężystości tkance łącznej, dzięki czemu układ kostno-stawowy działa w sposób prawidłowy.

W ludzkim organizmie nieustannie zachodzą procesy budowy oraz rozkładu. Jednak po 25 roku życia rozkład kolagenu jest zdominowany przez proces produkcji. Efektem tego zjawiska jest powstawanie zmarszczek, zwiększenie wiotkości skóry, utrata jej elastyczności, powstawanie cellulitu, a także
obciążenie stawów. Mimo że proces ten jest nieuniknionym zjawiskiem znaczące jest jego odwrócenie, a więc spowolnienie procesu jego rozkładu i jednoczesne wsparcie jego budowy. W takiej sytuacji możliwe jest zwiększenie poprawy kondycji skóry, stawów oraz naczyń krwionośnych poprzez wewnętrzną
suplementację kolagenu.

Wyróżnia się aż 28 typów kolagenu, które występują w różnych częściach ludzkiego organizmu, a także cechują się różnymi właściwościami.
Do najważniejszych jednak należy kolagen typu I, II, III oraz kolagen typu VIII.
Wszystkie wyżej wymienione są istotne dla skóry, kości , stawów (chrząstek stawowych) oraz naczyń krwionośnych.

Kolagen typu I – występuje głównie w ścięgnach, tkance tworzącej blizny oraz w tkance łącznej kości.
Ponadto kolagen typu I występuje również w tkance podskórnej oraz w skórze.

Kolagen typu II – największa jego ilość występuje w chrząstkach stawów.

Kolagen typu III – występuje przede wszystkim w tkance stworzonej z fibroblastów oraz sprawdza się podczas procesu zabliźniania ran, ponieważ tworzy specjalne włókna tkanki łącznej właściwej siateczkowej.

Kolagen typu VIII – najczęściej występuje w śródbłonku, uczestniczy w tworzeniu żył, tętnic oraz błon
śluzowych.

Kolagen od MyBestPharm
Kolagen jest białkiem o wszechstronnym właściwościach, które korzystnie wpływa na wiele układów ludzkiego ciała. Kolagen marki MyBestPharm wzbogacony jest dodatkowo o związki takie jak cynk, witamina C, witamina A, jod, lukrecja, skrzyp polny, kurkuma, a także zielona herbata, dzięki czemu wykazuje właściwości odmładzające i odbudowujące. Kolagen w połączeniu z naturalnymi składnikami w postaci ziół oraz witamin nie tylko pozytywnie wpływa na skórę, ale również wzmacnia strukturę włosów oraz paznokci. Działa więc w sposób kompleksowy.
Poprzez stosowanie odpowiedniej diety, a także właściwej suplementacji można skutecznie wspomóc wewnętrzną syntezę kolagenu. Dzięki temu siatka włókien kolagenowych zagęszcza się poprawiając wygląd skóry, zmniejszając zmarszczki, zwiększając napięcie, poprawiając koloryt, zapobiegając pękaniu naczyń krwionośnych oraz zmniejszając objawy cery naczyniowej.

Receptura kolagenu marki MyBestPharm została wzbogacona odpowiednio wyselekcjonowanymi naturalnymi składnikami.

Kolagen jako suplement diety zalecany jest każdemu rodzajowi cery. Skórom młodym zapewnia efekt odświeżenia, natomiast skórom dojrzałym nadaje elastyczności, jędrności oraz zwiększa jej wygładzenie.

8 / 100

Napisz komentarz