fbpx

WIERZBICKI

  /  Nasze porady   /  TONOWANIE WŁOSÓW

TONOWANIE WŁOSÓW

Tonowanie włosów

Tonowanie włosów to zabieg, który często wykonywany jest w salonach fryzjerskich. Jego zadanie to przede wszystkim korekta koloru, która przeprowadzana jest w obrębie jednego odcienia. Oznacza to, że może być on nieco cieplejszy, bardziej chłodny lub eliminować nieesteyczny żółte tony włosów.

Tonowanie włosów – czym jest?

Tonowanie włosów to zabieg zmiany odcienia włosów. Produkty, które są wykorzystywane do tych celów zawierają w swoim składzie witaminy, minerały, a także związki, które będą poprawiać odcień włosów między farbowaniami, ale także wzmocnią i odżywią ich strukturę. Dzięki temu włosy w znacznym stopniu mogą zyskać na wyglądzie.

Wskazówka 

Rezultaty tonowania włosów zdecydowanie w większym stopniu widać na włosach rozjaśnionych oraz blond niż w przypadku włosów ciemnych. Dodatkowo tego rodzaju zabieg dobrze będzie zauważalny w przypadku włosów rudych bądź miedzianych, które szybko tracą swój intensywnych odcień.

Totowanie włosów – zalety

Tonowanie włosów należy do zabiegów, którego celem jest poprawa koloru włosów. Stanowi również dobrą metodę na przedłużenie koloryzacji. Należy podkreślić, że dzięki tego rodzaju zabiegowi, nie ma konieczności częstego powtarzania koloryzacji, a włosy nie zostaną narażone dodtkową dawką chemii.

Do zalet tonowania zalicza się m.in:
• odświeżenie oraz nadanie blasku włosom;
• niwelacja niechcianych odcieni żółci lub rudości;
• brak konieczności częstego farbowania włosów, aby uzyskać ich właściwy odcień;

Wskazówka

Tonowanie włosów można wykonać zarówno na całej powierzchni włosów jak i wybranym ich fragmencie. W przypadku włosów jasnych w szybki oraz nieskomplikowany sposób można lekko odświeżyć włosy u nasady, aby ich kolor wyglądał naturalnie. Należy podkreślić, że tonowanie włosów uwarunkowane jest częstotliwością mycia włosów. Im jest ona większa, tym częściej zaleca się zabieg
ich tonowania.

Tonowanie włosów blond oraz rozjaśnionych

Jeżeli celem jest ocieplenie koloru blond tonowanie włosów powinno odbyć się przy użyciu tonera lub farby w odcieniach karmelu bądź miedzi. Z kolei zimną barwę można uzyskać poprzez odcienie popielu lub srebrzystości. W celu ochłodzenia włosów blond dobrze sprawdzi się również zastosowanie fioletowych pigmentów.

Tonowanie włosów rudych
W przypadku włosów rudych zaleca się stosowanie produktów, które będą potęgować, a także wzmacniać kolor, który wykazuje skłonność do wypłukiwania się. Do zabiegu tonowania wykorzystuje się kosmetyki zawierające pigment miedziany, który nada cieplejszych tonów oraz wzmocni kolor.

Podsumowanie

Tonowanie włosów to zabieg, który w sposób łatwy i nieinwazyjny przywraca odpowiedni kolor, a tym samym blask i zdrowy wygląd naszym włosom. Stanowi pewnego rodzaju ochronę dla włosów przed silniejszym działaniem środków chemicznych wykorzystywanych w innych zabiegach fryzjerskich. Warto
podkreślić, że tonowanie włosów uzależnione jest od częstotoliwości ich mycia. Im częściej myjemy włosy tym również częściej zaleca się zabieg tonowania.

8 / 100

Napisz komentarz